Rozpracovaná
objednávka
Rozpracovaná objednávka
žádná objednávka

Sledovat
zásilku
Sledovat zásilku
podpora@poslisnadno.cz +420 ­702 155 266 poslisnadno.cz

Často kladené otázky

Na čem závisí výpočet ceny za přepravu?

Základní výpočet ceny za dopravu se řídí hmotností a rozměry zásilky. Rozměry se podle speciálního vzorce přepočtou na „objemovou hmotnost“ a ta se porovná s reálnou hmotností. Základní cena za dopravu je pak stanovena na základě vyšší z obou hodnot. Vzorce pro výpočet „objemové hmotnosti“ mohou být u jednotlivých přepravců různé a mohou se lišit i podle toho, zda je zásilka přepravována po zemi nebo letecky. K této základní ceně se pak mohou vztahovat různé příplatky – za překročení určitých rozměrů, za doručení do „odlehlé oblasti“, palivový příplatek a další. Opět je to u jednotlivých přepravců velmi individuální.

Nemusíte se ale vůbec bát a zatěžovat si těmito složitostmi hlavu. Stačí, když na naší úvodní stránce zadáte parametry zásilky a náš systém vše vyhodnotí, spočítá a vybere Vám tu nejlepší možnou variantu přepravy.

Je možné, že mi bude později doúčtována ještě nějaká další částka za již realizovanou přepravu?

Je to možné v případě, když při objednávání zásilky budete málo pečliví. Např. uvedete menší hodnoty, než jsou její reálné rozměry nebo hmotnost. Každá zásilka je přepravcem zvážena a změřena a je pak účtována na základě reálných parametrů. Pokud tedy uvedete údaje, které nedosahují skutečných, doúčtujeme Vám rozdíl v částce oproti reálným parametrům zásilky.

Při samotné přepravě pak mohou vzniknout některé další, ale méně časté poplatky za „nestandardní“ služby – např. Váš příjemce si nechá zásilku přesměrovat na jinou adresu. Nebo nebude několikrát k zastižení a zásilka mu bude doručena až třeba na pátý pokus. Teoreticky se také může stát, že pošlete zboží, které je do dané země zakázáno dovážet a bude nutné ho zlikvidovat, nebo poslat zpět. Všechny tyto případy mohou znamenat dodatečné náklady, které Vám budeme muset zpětně vyúčtovat.