Jak poslat balík do zahraničí | PosliSnadno.cz

Jak funguje naše služba

Balíky do zahraničí a dokumentové zásilky

1) Zvolte typ Vaší zásilky a zadejte její parametry

Rozměry a hmotnost se snažte udat přesně, zásilky jsou při přepravě převáženy a přeměřeny a rozdíl v ceně bychom pak museli zpětně řešit.

U balíků a dokumentů se Vám možnosti přepravy a její cena zobrazí online v dalším kroku.

U palet, kontejnerů a speciálních zásilek Vás emailem seznámíme se způsoby přepravy a jejich cenou. Můžete zde totiž vždy záležet i na aktuální situaci.

2) Vyberte si rychlost přepravy

Většinou máme k dispozici jednak rychlou expresní přepravu, ale také levnější ekonomickou s mírně delší dobou dodání. Doba doručení se Vám u každé varianty zobrazuje.

Vždy jsou Vám nabídnuty cenově nejvýhodnější varianty. Pokud by Vám nevyhovovala doba doručení a potřebovali byste rychlejší přepravu, kontaktujte nás, můžeme mít k dispozici i další možnosti doručení.

3) Doplňte údaje a zvolte si čas vyzvednutí

Budeme potřebovat adresy a kontaktní telefony pro vyzvednutí i doručení. U zásilek se zbožím (nejčastěji balíky, palety) ještě hodnotu zásilky a její obsah.

Na vyzvednutí nemusíte čekat celý den. Na konci objednávky v rekapitulaci si zvolíte časové okno, kdy má kurýr přijet zásilku vyzvednout.

Po potvrzení objednávky si vyberete způsob platby a už jen počkáte na vyzvednutí.

4) Připravte zásilku a vytiskněte k ní dokumenty

K zásilce se předávají přepravní dokumenty; pokud jde mimo EU (a nejedná se jen o dokumenty), pak i faktura pro celní účely. Když nemáte možnost tisku, zavolejte nám, vyřešíme to individuálně.

Štítky nemusíte na krabici lepit, stačí je předat kurýrovi. On už si je umístí. Pouze pokud byste měli více krabic, můžete na ně štítky nalepit, abyste převzetí kurýrovi ulehčili.

5) Předejte zásilku kurýrovi

Kurýr dorazí v časovém rozmezí, které jste si určili při objednání přepravy. Ve velkých městech stačí zadat většinou dvouhodinové rozmezí. V ostatních tříhodinové a nejdelší okno u menších obcí je čtyři hodiny. Vyzvednutí nejde většinou nastavit hned od rána, to se zásilky doručují.

Při předání zásilky Vám kurýr potvrdí její převzetí a zásilku odveze.

6) Sledujte zásilku online

Drtivou většinu zásilek je možné online sledovat. Odkaz na sledování Vám přijde do emailu, jakmile ji kurýr vyzvedne. Pouze v některých případech paletových zásilek a větších leteckých a námořních přeprav není sledování dostupné online. Vždy jsme ale schopni Vám říct, kde se zásilka aktuálně nachází.

7) Doručení zásilky příjemci

Každou zásilku při přepravě pečlivě hlídáme a kontrolujeme. Jakmile bude doručena, přijde Vám o tom email. Pokud by byl jakýkoliv problém nebo zdržení, vždy Vás o tom budeme informovat a uděláme maximum, abychom vše dali do pořádku.