Jak vyplnit doručovací údaje | PosliSnadno.cz

Přepravní manuál

Zvolte si
konkrétní
okruh

Správné vyplnění doručovacích údajů

Víme, že zjišťovat přesné doručovací údaje není vždy jednoduché a že proces zadávání všech údajů je asi to nejnudnější v celém procesu přepravy, ale je opravdu moc důležité uvést vše kompletně a správně. Pokud údaje budou nepřesné nebo nekompletní, uděláme vše proto, abychom i tak zásilku doručili. Ale může to její doručení opozdit nebo znamenat dodatečné poplatky. Co všechno je důležité ohlídat, aby byl i ten nejmenší balíček bez problémů doručen?

  1. Udejte správné a přesné PSČ.
    • PSČ je hlavní údaj, podle kterého se zásilky směrují na jednotlivá depa. Pokud zadáte PSČ nepřesně, je možné, že zásilka dorazí na špatné depo a poté bude muset být přepravena na jiné. To může znamenat zpoždění zásilky.
  2. Zadejte číslo popisné, číslo orientační a případně i číslo bytu.
    • Čím více údajů, tím lépe. V některých zemích se sice např. čísla popisná a orientační vůbec neudávají, ale většinou ano. Uveďte prosím všechna čísla a označení, která se vztahují k dané konkrétní adrese. Maximálně tak eliminujeme případné nejasnosti při doručování a zajistíme, že balík bude dodaný bez problémů a včas.
  3. Uveďte maximum údajů.
    • Čím více upřesňujících informací nám poskytnete, tím lépe. Během zadávání údajů máte vždy možnost uvést další poznámky k adrese. Uveďte tam např. konkrétní označení kancelářské budovy, pokud na dané adrese sídlí rozsáhlejší komplex budov. Nebo konkrétní oddělení ve firmě, pokud se jedná o společnost o mnoha divizích. Označte přesnou halu nebo nájezdovou rampu, pokud se doručuje do většího logistického areálu. A tak podobně.