Co lze poslat v zásilce do zahraničí | PosliSnadno.cz

Přepravní manuál

Zvolte si
konkrétní
okruh

Obsah zásilky

Dokumenty

Dokumenty jsou listiny bez obchodní hodnoty a při jejich přepravě mimo EU je není nutné celně odbavovat. Za standardní dokumenty se považují:

V některých případech není zařazení mezi dokumenty stejné ve všech zemích, a proto se nás prosím klidně zeptejte, rádi Vám pomůžeme a poradíme s Vaší konkrétní zásilkou. Jedná se o následující materiály:

Zboží

Za zboží se považuje vše ostatní. Je to v podstatě jakákoliv věc, která má nějakou hodnotu. Může to být oblečení, plnicí pero, úroda obilí nebo třeba výrobní stroj. Pokud je zboží zasíláno mimo EU nebo naopak putuje ze zemí mimo EU k nám, je nutné jej vždy celně odbavit. Byť třeba jeho hodnota bude nizoučká a žádné clo se státu platit nebude, vždy musí proběhnout celní proces.

Kromě toho jsou některé druhy věcí, které se nesmí přepravovat, nebo se přepravují za speciálních podmínek. Zvládneme přepravit vše, co není zákonem zakázáno. Potřebujete-li přepravit něco ze seznamu zakázaného zboží, kontaktujte nás a v případech, kdy se nejedná o nelegální materiál, uděláme vše pro to, abychom Vám našli vhodnou speciální přepravu.

Zakázané zboží – není možné v žádném případě přepravovat v rámci standardní zásilky:

Nebezpečné zboží (DG, Dangerous Goods)

vyžaduje dodržení speciálních podmínek při přepravě a vždy záleží na konkrétním typu a množství. Nebezpečné zboží umíme přepravovat a rádi Vám se vším pomůžeme a poradíme, jak zásilku s DG zabalit a označit, aby byla bez problémů doručena. Mezi nebezpečné zboží pro přepravu mohou patřit např. tyto věci a látky: