Často kladené otázky

Zvolte si
konkrétní
okruh

Cena přepravy a platba

Jak se stanovuje cena přepravy?

Cena přepravy závisí vždy na hmotnosti a na rozměrech zásilky. Celkový objem se přepočítává na hodnotu „volumetrická (rozměrová) hmotnost“ a pro stanovení základní sazby se použije vyšší z obou hodnot (volumetrická hmotnost X reálná hmotnost). Kromě toho se pak k ceně aplikují některé příplatky. Vždy palivový a pak některé další – např. za překročení určité úrovně rozměrů, za doručení do „odlehlé oblasti“ atp.
Nemusíte ale tyto složité věci vůbec řešit :). Od nás vždy uvidíte konečnou cenu vč. všech poplatků a příplatků.

Jak za dopravu zaplatím?

Standardně můžete zásilku zaplatit na naší platební bráně GoPay, kde máte k dispozici několik možností úhrady:

Po domluvě můžete platit i na fakturu, pro pravidelné zákazníky je pak platba na fakturu samozřejmostí.

Můžeme platit na fakturu?

Ano, tuto možnost nabízíme. Jen nás prosím v tomto případě kontaktujte, abychom Vám tuto možnost u objednávky nastavili, protože platba na fakturu není automaticky ve výběru platebních možností. Pravidelní zákazníci ji tam samozřejmě mají, ale při první nebo jednorázové objednávce Vám ji musíme navolit my.

Je zobrazená cena konečná?

Ano, zobrazená cena je konečná a zahrnuje všechny poplatky a příplatky, které se k dané zásilce vztahují. Je důležité zadat přesné rozměry a hmotnost, protože zásilky se převažují a přeměřují a finální cena vždy závisí právě na těchto reálných parametrech. Když budou jiné, než jste zadali, můžeme Vám zpětně část peněz doúčtovat nebo naopak vrátit.

Můžu platit v hotovosti řidiči?

Omlouváme se, ale platba kurýrovi v hotovosti bohužel možná není. Pokud byste měli jakýkoliv problém s platbou nebo pro Vás žádná platební metoda nebyla vhodná, kontaktujte nás a vymyslíme nějaký jiný způsob, jak to vyřešit :).

Platí se nějaké příplatky?

Všechny případné příplatky už jsou zahrnuty v ceně dopravy, která se Vám zobrazuje nebo kterou Vám zašleme. V mezinárodní přepravě se k ceně příplatky počítají a může jich být i víc. Proto Vás tím nezatěžujeme, ale vidíte už vždy konečnou cenu za doručení zásilky.

Můžete mi zpětně něco naúčtovat?

Ano, můžeme, když reálné parametry zásilky budou větší, než jste uvedli při objednání. V tom případě Vám budeme muset doúčtovat rozdíl v ceně. Stejně tak ale Vám část peněz za přepravu vrátíme, uvedete-li vyšší hodnoty, než budou reálně naměřené. V žádném jiném případě Vám nic navíc účtovat nemůžeme.

Když se přeprava nakonec nerealizuje, vrátíte peníze?

Samozřejmě. Pokud se přeprava zruší a zásilka se nevyzvedne, nejsme Vám oprávněni cokoli účtovat a ihned Vám vracíme peníze zpět. Pouze u některých velkých speciálních zásilek a nákladů, kde se např. dopředu řeší speciální podmínky pro přepravu nebo atypické konkrétní vozidlo, Vám můžeme účtovat stornovací poplatek. O tom Vás ale budeme vždy na začátku plánování takovéto přepravy informovat.

Co dělat, když se mi nepodaří platba na platební bráně?

Nic se neděje, jen nám prosím zavolejte, případně napište a domluvíme se na způsobu úhrady, který Vám bude vyhovovat.

Proč se u palet nezobrazuje cena online?

Pro přepravu palet máme k dispozici více přepravních variant a pro stanovení té nejvhodnější záleží na konkrétních parametrech a celkovém počtu palet. Využíváme i některé naše spolupracující individuální dopravce, kteří si mohou zásilku doložit k nějakému jinému nákladu, a proto potřebujeme prověřit možnosti vždy v aktuální čas. Pro palety se tak cena nezobrazuje online, ale odešlete nám nejdříve poptávku, na kterou Vám pak od nás přijde nabídka s cenou a podmínkami přepravy.

Platí se za vrácení nedoručitelné zásilky?

Ano, platí. Pokud např. příjemce zásilku odmítne převzít nebo by např. odmítl uhradit případné clo, je buď možné zaslat zásilku zpět, nebo ji na místě nechat zničit. Pokud by se zasílala zpět, je bohužel nutné zpáteční přepravu hradit dle tarifu za importní přepravu, který navíc bývá vyšší, než je cena za exportní přepravu.