Často kladené otázky

Zvolte si
konkrétní
okruh

Obsah zásilky

Mohu poslat v balíku léky?

Zaslání léků v balíčku může být v některých případech problémové. Po Evropské unii je to jednodušší a léky pro osobní potřebu je možné zaslat v podstatě volně bez omezení. U zásilek mimo EU je to složitější, protože každá země má své předpisy a poslání léků je většinou určitým způsobem regulováno. Celníci mohou požadovat některé dokumenty a často musí být léky pouze v omezeném množství. A do některých zemí bohužel neprojdou vůbec. Pokud potřebujete poslat léky, zavolejte nám prosím. Poskytneme Vám informace k Vaší konkrétní zemi doručení, a pokud to jen trochu půjde, pokusíme se najít cestu, jak je poslat.

Mohu v balíku poslat potraviny?

Po Evropské unii není problém potraviny poslat, ale mělo by se jednat pouze o takové, které jsou trvanlivé a nekazí se. Např. čerstvé ovoce by byl problém. Trochu složitější to může být do států mimo EU, protože ty někdy mají dovoz potravin i pro osobní potřebu regulovaný a omezený. Ve většině případů to zvládneme a jsme schopni takovou zásilku doučit. Ale v určitých zemích některé komodity neprojdou. Většinou se jedná např. o jídlo s obsahem masa nebo mléčné výrobky. Nebojte se, nenecháme Vás poslat něco, co by mělo mít při celním odbavení problémy, a vždy Vám poradíme, co je do které země možné poslat a co ne.

Mohu poslat v balíku parfém?

Zaslání parfému může být problémové, protože je oficiálně považován za nebezpečné zboží pro přepravu (je hořlavý). Neznamená to, že by nešel poslat, ale na zásilku se mohou vztahovat určité speciální požadavky. Kontaktujte nás, pokud to bude možné, vymyslíme vhodný způsob přepravy.

Přepravujete i nebezpečné zboží (dangerous goods)?

Určitě jsme schopni nebezpečné zboží přepravit. Záleží ale na konkrétním typu a cílové destinaci. Ne do všech oblastí je to možné. Na přepravu nebezpečného zboží se většinou vztahují speciální požadavky na zabalení a označení zásilky. S tím vším Vám poradíme a pomůžeme. Kontaktujte nás, poskytneme Vám všechny potřebné informace.

Proč musím uvádět, co je obsahem zásilky?

Obsah zásilky je důležitý, protože v přepravě jsou různá omezení a některé věci by se posílat neměly. Tato pravidla se mohou lišit podle typu přepravy. U letecké to může být jinak než u silniční. A jestliže posíláte zásilku mimo EU, musíme řešit také celní předpisy v cílových zemích, které mohou dovoz některých věcí omezovat. Proto nám musíte sdělit, co posíláte, abychom ohlídali, že vše bude v pořádku a ochránili Vás od případných problémů se zdržením, nebo dokonce zastavením přepravy.

Co znamená nebezpečné zboží (dangerous goods)?

Nebezpečné zboží jsou věci, které je možné přepravovat jen za speciálních podmínek, protože by mohly za určitých okolností představovat nebezpečí. Bývají to např. hořlaviny, tlakové nádoby, chemikálie apod. Zda je zboží nebezpečné pro přepravu vždy uvádí výrobce v bezpečnostním listu produktu. Z běžných věcí jsou to třeba parfémy, lithiové baterie, deodoranty ve spreji, některé barvy a laky, chemikálie. Kontaktujte nás, vždy Vám sdělíme přesné informace pro Vaši konkrétní zásilku.

Jsou nějaká omezení pro přepravu baterií?

Lithiové baterie patří mezi zboží, které je pro přepravu nebezpečné, a mohou se přepravovat jen za určitých podmínek. Záleží na kapacitě baterie, počtu článků a podmínky pro zasílání se mohou lišit i podle typu přepravy. Rádi Vám poradíme a sdělíme přesné podmínky pro Váš konkrétní případ.

Přepravujete i věci a zboží s vysokou hodnotou?

Ano, není to problém. Jsme schopni takové zásilky přepravit a pojistit i na vysoké hodnoty. Zvládáme i individuálně nastavit lepší sazbu za pojištění. Není ale možné posílat některé specifické cennosti, jako jsou třeba peníze, kolky apod. Pokud se chcete poradit ohledně přepravy cenné věci nebo zboží, kontaktujte nás.

Přepravujete i biologický materiál?

Jsme schopni biologický materiál přepravit. Záleží na konkrétním případu a cílové zemi, ale většinou to možné je. Na přepravu se mohu vztahovat speciální požadavky, ale to bychom s Vámi vždy vyřešili individuálně.